افتخارات

 
 

رتبه ها:

گروه برتر آموزشی دانشکده دندانپزشکی مشهد در دومین جشنواره آموزشی شهید مطهری :

گروه بیماریهای دهان در دومین جشنواره آموزشی شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان برترین گروه آموزشی دانشکده دندانپزشکی شناخته شده است.

 

فرایند برتر آموزشی دانشکده دندانپزشکی مشهد در دومین جشنواره آموزشی شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تنها فرآیند پذیرفته شده دندانپزشکی در دومین جشنواره آموزشی شهید مطهری کشوری شیراز

فرایند آموزشی گروه بیماریهای دهان با عنوان طراحی و اجرای  تولید پوسترهای آموزشی جهت ارتقاء آگاهی دانشجویان دندانپزشکی به عنوان یکی از 10 فرایند برتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دومین جشنواره آموزشی شهید مطهری انتخاب گردید. همچنین پس از ارسال این فرایند به وزارتخانه، این فرایند به عنوان یکی از 30 فرایند برتر آموزشی علوم پزشکی کشوری انتخاب گردید. همچنین فرایند مذکور تنها فرایند پذیرفته شده از رشته دندانپزشکی می باشد.

فرایند برتر آموزشی دانشکده دندانپزشکی مشهد ششمین جشنواره آموزشی شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی مشهد

فرایند آموزشی گروه بیماریهای دهان" طراحی و اجرای آزمونMini –CEX اصلاح شده برای دانشجویان سال ششم دندانپزشکی  " به عنوان یکی از 10 فرایند برتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ششمین جشنواره آموزشی شهید مطهری انتخاب گردید.

 

کسب عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه (رتبه اول ودوم ) در گروه علوم دندانپزشکی  توسط دکتر فرناز فلکی و دکتر زهره دلیرثانی در سال 91

 

 پوستر برتر همایش ملی کنترل عفونت 

در همایش ملی کنترل عفونت پوستر تهیه شده توسط دکتر فرناز فلکی با عنوان  «تاریخچه شناسایی بیماریهای منتقل شونده از راه خون به عنوان بیماریهای شغلی»  بعنوان یکی از 3 پوستر برتر برگزیده و مورد تقدیر قرار گرفت.

 

دستاوردها:

کلینیک درد

بخش بیماریهای دهان در روز های یکشنبه در مرکز تحقیقات دردهای دهان و فک و صورت به تشخیص و درمان انواع دردها و اختلالات حسی ناحیه دهان و فک و صورت میپردازد.

 

راه اندازی بخش لیزر پر توان (CO2)

بدنبال هماهنگی های صورت گرفته و تهیه دستگاه لیزر پرتوانDS-40U (Korea)از تاریخ بهمن 1387 بخش بیماریهای دهان آمادگی درمان جراحی ضایعات مخاطی دهان توسط لیزر را خواهد داشت. لازم به ذکر است 2 دستگاه لیزر کم توان جهت مقاصد درمانی از سالهای پیش در بخش موجود بوده و در درمان ضایعات مخاطی و برخی از اختلالات حسی به کار می رود.

نمایش فیلم های آموزشی

در راستای استفاده از شیوه های نوین آموزشی و علاقه مند نمودن دانشجویان به فراگیری و ارتقای دانش عمومی فراگیران ،در دقایق فراغت بخش های بعدازظهر، بخش بیماریهای دهان اقدام به نمایش فیلم آموزشی در روزهای سه شنبه بعدازظهر در محل اتق سمینار بخش، نموده است.

اتاق عمل(بیوپسی)

بیوپسی ضایعات مخاط دهان بوسیله دستیاران تخصصی تحت نظر اساتید بخش در روز های شنبه و سه شنبه انجام میشود

دپارتمان لیزر

دپارتمان لیزر مجهز به دستگاههای زیر میباشد:

ü     لیزر CO2 DS-40U

ü     لیزر Ga-AS: DLT-101  «بهساز»

ü     لیزر He-Ne: Mustang 2000

آموزش همگانی

گروه بیماریهای دهان با نگارش مقالات (جهت روز نامه های کثیرالانتشار)و شرکت در مصاحبه های رادیوئی و جلسات علمی خارج از دانشکده بدنبال انجام رسالت خود در ارتقای سلامت عمومی و نشر دانسته های علمی و عملی خویش است . 

 

 

منوی اصلی